× ANA SAYFA PDA GÜNCEL
KURUMSAL
HAKKIMIZDA DEMO TALEBİ MEDYA İLETİŞİM

Pasta Şefleri İçin Yaş Pasta Yapımının İncelikleri

4366 OKUNMA | 3 Yıl Önce
Pasta Şefleri İçin Yaş Pasta Yapımının İncelikleri

 

Herkes yaş pasta yapabileceğini düşünse de müşterilerin tekrar tekrar yemek isteyeceği pas-talar üretmek, hiç şüphesiz ki ustalık ister. Ustalık ise tabii ki bilgi ve birikim ile doğrudan ilişki-lidir. 

Biz de fırın ve pasta ustalarının buluşma noktası Pakmaya Profesyoneller Dünyası olarak kendini geliştirmek isteyen pasta şefleri için mutlaka önem verilmesi gereken yaş pasta yapım sırlarını listeledik. Siz de diğer şeflerle paylaşmak istediğiniz pasta yapımına dair püf noktala-rını içeriğimizin altına yorum olarak ekleyebilirsiniz.

1. Pasta Keki Yumuşak Olmalıdır

Pasta keki

Tahmin edileceği üzere lezzetinden önce görselliği ile ön plana çıkan yaş pastaların beklentile-ri karşılayan bir görünüme sahip olmasında kek kritik bir rol üstleniyor. Kekin ise kabarık ve ideal yumuşaklıkta olması gerekiyor. 

Bunun için kek yapımında doğru ve standart hammaddeler kullanmakta yarar var. Yaş pasta keki için Pakmaya Kek Karışımları kullanarak her zaman en doğru sonucu alabileceğinizi de belirtmiş olalım.

2. Krema Kalitesine Önem Verilmelidir

Krema

Yaş pastanın olmazsa olmaz malzemelerinden kremanın kalitesi de lezzet ve görsellik açısın-dan büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle pasta yapımında mutlaka kaliteli bir krema kullandığı-nızdan emin olmalısınız.

İyi bir pasta kremasında vanilya ve süt tadı baskın olmalıdır. Öte yandan kremanın pasta for-munu bozacak kadar sert olmamalı, ancak akıp gidecek kadar da yumuşak olmaması gerekli-dir. 

3. Pasta İç Malzemesi Dış Görünüme Yansıtılmalıdır

Çilekli pasta

Pasta yapımında iç malzemesi olarak kullanılan malzemeler, mutlaka pastayı estetik açıdan da destekleyecek şekilde yerleştirilmelidir. Bu sayede müşterilerinize pasta içeriği hakkında ipucu verirken pastanın tazeliği konusunda da fikir vererek tercih nedeni yaratabilirsiniz.

4. Fazla Malzeme Kullanılmamalıdır

Ganaj Frambuaz Tarifi

Pastanın lezzetini artırmak için malzeme kullanımında aşırıya kaçmak, yapılabilecek en büyük hatalardan biri olacaktır. Çünkü fazla malzeme kullanımından dolayı pastadaki baskın tat kay-bolacak ve pastanın lezzeti olumsuz etkilenecektir.

5. Pasta Servis Edilmeden Önce Dinlendirilmelidir

Chocolate Passion Tarifi

Sanılanın aksine pastanın çok taze olması, şefler açısından tercih edilen bir durum olmadığı için yaş pasta hazırlandıktan hemen sonra buzdolabında muhafaza edilmelidir. Böylece servis edilmeden önce yeteri kadar dinlenecek ve şeklini uzun bir süre koruyabilecektir. Pastanın buzdolabı dışında kalması ise ömrünü kısaltacaktır. 

Müşterilerinizin beğenisini kazanacak farklı pasta tarifleri öğrenmek için de buraya tıklayabilir-siniz.
 

0 Yorum
Bir cevap yazın
*
** Ad Soyad ve E-posta adresi zorunludur. E-posta adresiniz gizli kalacaktır.

YORUM GÖNDER

Ücretsiz Danışma Hattı
+90 212 267 07 25
Eğitime Katıl