Hakkımızda


Pakmaya Profesyoneller Dünyası, Türkiye’nin fırın ve pasta ustalarına özel ilk dijital iletişim platformudur.

Profesyoneller için “buluşma noktası” oluşturan Pakmaya Profesyoneller Dünyası;

Pakmaya fırıncılık ve pastacılık ürünlerine ait detaylı bilgiler, kullanım şekilleri ve alanları, videolu ve fotoğraflı tarifler, yeni ekmek ve pasta yapım trendleri, yeni ürün tanıtımları, ücretsiz demo hizmeti ile zengin bir içerik sunuyor.

Sektörün bilgilenme ve iletişim gereksinimlerini, güncel ve dinamik bir içerik anlayışıyla karşılayan Pakmaya Profesyoneller Dünyası; web sitesi, Facebook, Instagram ve Youtube kanallarıyla, fırın ve pasta ustalarının mesleki yaşamlarına bilgi, beceri ve kazanç boyutları katma amacını taşıyor.

Geçmişten Günümüze

2017

PAKMAYA’NIN DOĞUŞU

PAKMAYA’NIN DOĞUŞU
Şirketler grubumuzun temeli 1923 yılında Prof. Mustafa Nevzat Bey’in kendi adını taşıyan ilaç laboratuvarını kurmasıyla atılmıştır. Uzun yıllar ilaç ve ilaç hammaddeleri üretimi yaparak titiz, dikkatli ve hijyenik sinai üretim deneyimi kazanan grubumuz, 1973’te gıda sektörüne girmeye karar vermiş ve ilk Pakmaya fabrikasını İzmit-Köseköy’de işletmeye açmıştır.
2017

SEKTÖRÜNÜN KURUCUSU

SEKTÖRÜNÜN KURUCUSU
Türkiye’de fırıncılık sektöründe fenni maya kullanımı bu tarihten itibaren Pakmaya’nın öncülüğünde yaygınlık kazanmış ve fenni maya ekmek üretiminin vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur.
2017

DÜNYA ÇAPINDA TESİSLER

DÜNYA ÇAPINDA TESİSLER
İlk fabrikasının ardından 1986’da İzmir-Kemalpaşa’da ikinci, 1990’da Düzce-Cumayeri’nde üçüncü maya fabrikasını kuran şirketimiz, Türkiye dışındaki ilk yatırımını 1998’de Romanya’nın Paşcani şehrinde gerçekleştirmiştir.
2017

KALİTEDE ÖNCÜ VE LİDER

KALİTEDE ÖNCÜ VE LİDER
Tüm Pakmaya fabrikalarında üretim en yüksek uluslararası hijyen ve kalite standartlarına uygun olarak, bilgisayar kontrollü sistemler ile yapılmaktadır. Yaklaşık 1000 kişilik deneyimli bir kadroya ve çağın en gelişmiş teknik donanımına sahip tesislerde, kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla yaş, aktif kuru ve instant maya çeşitleri üretilir.
2017

BİR DÜNYA BÜYÜĞÜ

BİR DÜNYA BÜYÜĞÜ
Kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü istikrarlı büyümeyle 250 bin ton yaş maya eşdeğerinde kapasiteye ulaşan Pakmaya, dünyanın sayılı maya üreticileri arasında en büyüklerden biridir.
2017

YENİLİKÇİ GIDA MARKASI

YENİLİKÇİ GIDA MARKASI
Pakmaya, ekmek mayası üretimi ile birlikte 1986 yılından beri fırıncılık, pastacılık ve değirmencilik ürünleri alanında da faaliyet göstermektedir. 2010’lar ise, Pakmaya’nın tüketici ürünleri sektörüne girdiği yıllardır: Pişirme yardımcıları yanı sıra, pudingler, Türk tatlıları, pasta kremaları, krem şantiler, tatlı soslar, çikolatalar, toz sıcak içecekler, ekmek ve çörek karışımları markanın kalite ve…
2017

AS GIDA

AS GIDA
As Gıda bünyesinde ekmek geliştirici ve zenginleştirici, ekmek miksleri ve yardımcı maddeleri, pudra şekeri, hamur kabartma tozu, şekerli vanilin gibi pişirme yardımcıları üretilmektedir. As Gıda ayrıca değirmencilik sektörüne yönelik olarak un katkı maddeleri, un geliştirici ve zenginleştirici alanında da faaliyet göstermektedir.
2017

Fagem

Fagem
Pakmaya, sektöründeki öncü çalışmalarını sürdürmek ve geleceğe taşımak amacıyla 1989 yılında Türkiye’de özel sektöre ait ilk “Fırıncılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi” olan FAGEM’i kurmuştur. Tam donanımlı bir un, hamur ve ekmek laboratuvalarına sahip olan Fagem, aynı zamanda dünyanın her tarafındaki ekmek çeşitlerini üretebilecek nitelikte fırın ekipmanlarını da bünyesinde bulundurmaktadır. FAGEM,…
2017

Pbio-Pak

Pbio-Pak
Pakmaya, 1988 yılında kurulan Pak Biyoteknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile değişen tüketici talep ve beklentilerini karşılayacak, daha kaliteli, daha dayanıklı ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir. İki araştırma laboratuvarı, bir pilot tesis ve bir çevre teknolojisi laboratuvarı içeren merkezde doçent, doktor ve yüksek lisanslı araştırmacılardan oluşan uzman bir kadro görev yapmaktadır. Merkezde…
2017

Pakmaya Uygulama Merkezi

Pakmaya Uygulama Merkezi
Lider sorumluluğuyla uzun yıllardır kalite, gelişim ve yeniliğin başını çeken Pakmaya, sektöre değer katacak yeni PUM-Pakmaya Uygulama Merkezi’ni hizmete açmıştır. İstanbul’un tam kalbinde, işyerinden çok uzaklaşmadan zamanı verimli kullanmayı kolaylaştıran merkez, Zincirlikuyu-Mecidiyeköy arasında, Esentepe’de, Şişli belediyesinin hemen karşısında konumlanmaktadır. Yeniliğe, değişime özellikle açık bir sektör olan Pastacılık ve Unlu mamuller…
Ücretsiz Danışma Hattı
+90 212 267 07 25