Tüm Gıda Profesyonelleri için Ücretsiz Online Gıda Güvenliği Eğitimi

PROFESYONELLER DÜNYASI AKADEMİSİ

Pakmaya PDA eğitimlerinde ilk ders: Gıda Güvenliği

Fırıncılık ve pastacılık sektöründe çalışan işletme sahipleri, şefler, ustalar, tedarikçiler, tüm profesyoneller için Pakmaya, kamu sağlığı sorumluluğuyla hayata geçirdiği Gıda Güvenliği Eğitimi’ni tamamen ücretsiz olarak sektöre armağan etmekten onur duyuyor.

Pakmaya PDA’nın Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü akademik ekibi ile iş birliği içinde hazırladığı ilk eğitim programı, Gıda Güvenliği Eğitimi toplam 4 modül ve 10 dersten oluşuyor. Her modülün sonunda testleri başarı ile tamamladıktan sonra dijital Başarı Belgesi‘ne sahip olacaksınız. Eğitimi tamamladığınızda ise mesleğinizde ve kişisel gelişiminizde bir referans olacak Pakmaya PDA Gıda Güvenliği Eğitimi Dijital Sertifikası’nı almaya hak kazanacaksınız. Dijital sertifikanıza dilediğiniz zaman profilinizden ulaşabilir ve kendiniz baskısını alabilirsiniz.

Eğitimin İçeriği

Gıda Güvenliği Eğitimi toplam 4 modül ve 10 dersten oluşuyor.

EĞİTİMİN İÇERİĞİNDE NELER VAR?

4 Modül ve Toplam 10 Ders

1. MODÜL: BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

  • Gıda Güvenliğinde Temel Kavramlar ve Tehlikeler
  • Tedarik, Mal Kabul ve Depolama Süreçlerinde Gıda Güvenliği

2. MODÜL: TEMEL SEVİYE

  • Personel Eğitimi ve Hijyeni
  • İş Yeri ve Ekipman Hijyeni
  • Üretim Sürecinde Gıda Güvenliği (Dezenfeksiyon, Pişirme, Soğutma, Isıtma, Depolama, Servis, Dondurma ve Çözündürme)

3. MODÜL: ORTA SEVİYE

  • Alerjen Yönetimi
  • Riskli Ürün Yönetimi

4. MODÜL: İLERİ SEVİYE

  • Temizlik ve Sanitasyon
  • Atık Yönetimi ve Haşere ile Mücadele
  • Gıda Güvenliği Denetimi

Sertifikalı Gıda Güvenliği Eğitimi

Gıda Güvenliği Eğitimi toplam 4 modül ve 10 dersten oluşuyor. Her modülün sonunda testleri başarı ile tamamladıktan sonra dijital Başarı Belgesi’ne sahip olacaksınız.

Eğitimi tamamladığınızda ise mesleğinizde ve kişisel gelişiminizde bir referans olacak Pakmaya PDA Gıda Güvenliği Eğitim Sertifikası’nı almaya hak kazanacaksınız.

Kazanımlar

Pakmaya PDA Profesyoneller Dünyası Akademisi ile Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü iş birliği içinde hazırlanan Gıda Güvenliği Eğitimi sonunda katılımcılar, fırıncılık ve pastacılık sektörünün olmazsa olmazı gıda güvenliği konusunda ilk ve temel bilgilerle donanacaklar. Böylece karşılarına çıkabilecek her bir gıda güvenliği riskini tanıyacak ve bunlar için çözüm önerileri üretebilecekler.

Fırında

©Copyright Pakmaya - Profesyoneller Dünyası