GüncelDemo Talebi

Dünyaca Ünlü ve Birbirinden Lezzetli Fransız Ekmek Çeşitleri

Ekmek her kültürde ve mutfakta farklı bir yere ve öneme sahiptir. Kimi mutfaklarda her öğünde sofrada yerini alırken, kimi mutfaklarda onlarca farklı çeşidiyle karşımıza çıkabilir.

Bu mutfaklardan biri de Fransız mutfağıdır.

Fransız mutfağı tarihin en eski zamanlarından bu yana ekmeği sıradan bir gıda olarak değil, özenle hazırlanması gereken ve farklı lezzetlerle buluşturulan bir gıda olarak görmüştür. Dünyanın en geniş ekmek çeşitliliğine sahip mutfaklarından biri olan Fransız mutfağına has ve günümüzde de pek çok farklı kültürden fırıncıya ilham olan ekmekleri gelin daha yakından tanıyalım.

Emin olun bu ekmek çeşitlerinden pek çoğuna siz de fırınlarınızda yer vermek ve müşterilerinizi bu eşsiz lezzetlerle tanıştırmak isteyeceksiniz.

Baget Ekmeği

Fransız ekmeği denilince akla ilk gelen ekmeklerden biri baget ekmeğidir. Uzun, ince görüntüsüyle kolayca fark edilen bu ekmek, ülkemizde genel olarak sandviç yapımı için tercih edilse de bu lezzete mutfaklarda çok daha farklı şekillerde yer vermek mümkün.

Beyaz undan çavdara, kepekten tam tahıllıya kadar farklı lezzetlerle harmanlanabilecek bu farklı Fransız ekmeğine siz de fırınlarınızda yer açarak müşterilerinizi yeni bir lezzetle tanıştırabilirsiniz. Farklı boylarda hazırlayabileceğiniz baget ekmekler hem çocukların beslenme çantalarında yer alabilir hem de sofralarda kendine yer bulabilir.

Ficelle Ekmeği

Baget ekmeğine oldukça benzeyen Ficelle ekmeği, Fransız mutfağında yer alan bir başka özel ekmek çeşididir. Baget ekmeği gibi ince ve uzun bir yapıya sahip olan bu ekmeğin farkı ise çok daha ince olmasıdır.

Mayalı bir ekmek çeşidi olan Ficelle ekmeği, ince ince dilimlenerek üzerini süsleyen domates, biber ve peynir gibi lezzetlerle tüketilmektedir.

Bizim mutfağımızda da hem kahvaltı hem de 5 çayı sofralarını süsleyecek bu lezzete fırınlarınızda yer vererek, müşterilerinizle buluşturmanızı tavsiye ederiz.

Üstelik Ficelle ekmeğinin üstüne keten tohumu, kabak çekirdeği, susam gibi farklı lezzetler serpiştirerek yepyeni lezzetler de yaratabilirsiniz.

Brioche

İçerisinde bol miktarda yumurta ve yağ bulunduran Brioche, Fransız ekmekleri arasında en çok öne çıkan lezzetlerden birisidir.

İçerisine çeşitli marmelatlar ve reçeller konularak da hazırlanan Brioche aynı zamanda Fransız tarihinin en ünlü sözlerinden biri olan ve Kraliçe Marie Antoinette tarafından söylenen “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” söyleminde yer alan pastadır.

Hafif ve şekerli lezzeti ve puf puf dokusuyla bizim mutfağımızda çok sık tüketilen poğaçaları andıran bu lezzet 5 çayları için oldukça ideal bir tercih olacaktır.

Siz de bu lezzete fırınlarınızda yer açarak, Türk damak tadına uygun bu ekmeği müşterilerinize sunabilirsiniz.

Fougasse

Fransa’nın kırsal bölgelerinde oldukça farklı şekillerde hazırlanan Fougasse ekmeği, Fransız mutfağının en eski lezzetlerinden birisidir.

Her yörede farklı görünüşlerle karşımıza çıkabilecek olan bu lezzet, Türk mutfağındaki pideleri oldukça andırır. Özellikle kahvaltı öğünlerinde çok fazla tercih edilen Fougasse ekmeği, içerisinde Akdeniz mutfağından da izler taşır. Fransa’nın güney bölgelerinde zeytinyağı ile hazırlanan Fougasse, çekirdek, domates, kekik ve zeytin gibi lezzetlerle de zenginleştirilebilir.

Fougasse ekmeği ilginizi çektiyse, onunla çok benzer bir tada sahip olan ve İtalyan mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri olan Focaccia ekmeğine göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Pain aux Noix (Cevizli Ekmek)

Buğday unu ve özel bir ceviz türüyle hazırlanan bu lezzet Fransız mutfağında oldukça özel bir yere sahiptir. Oldukça yüksek kaliteli ve iri içli bir cevizle hazırlanan Pain aux Noix, özellikle misafir sofralarının olmazsa olmazlarından biridir.

Hem besleyici hem de oldukça yoğun lezzetli bu ekmek, cevizin yaygın olarak kullandığı Türk mutfağı ile oldukça uyumlu. Siz fırıncılarımız da ülkemizin kaliteli cevizleriyle bu lezzeti bir araya getirebilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN