GüncelDemo Talebi

Farklı Alman Ekmek Çeşitleriyle Fırınınızı Renklendirin!

Dünyadaki en fazla ekmek çeşitliliğine sahip olan Almanya’da 3000’nin üzerinde ekmek çeşidi olduğu bilinmektedir.

Dünyanın farklı bölgelerindeki ülkelerin ekmeklerine fırınlarında yer vermek isteyen fırıncılarımız için Alman ekmek çeşitlerini bir araya getirdik. Sizler de bu ekmek çeşitlerini fırınlarınızda deneyerek hem görsel açıdan farklı ekmekler üretebilir hem de müşterilerinize farklı lezzetlerde ekmekler sunabilirsiniz. İşte, Alman ekmek çeşitlerinden bazıları…

Pumpernickel Ekmeği

Almanya’nın en meşhur ekmeği olan Pumpernickel ekmeği aslında bir çavdar ekmeğidir. İsmini Napolyon’un atından alan bu ekmek 100 derecelik fırında 24 saatte pişirilmektedir. Kahverengi olan Pumpernickel ince dilimler halinde satılmakta ve özellikle de kahvaltıların vazgeçilmezi olmaktadır.

Ülkemizde Fitness ekmeği olarak da bilinen Pumpernickel, diyet ekmeği olarak da tüketilmektedir. Besleyici özellikleri ve tok tutan yapısı ile fırınlarınızda müşterilerinizin hemen dikkatini çekecek ve en çok beğenilen Alman ekmeklerinden olacaktır.

Unutmadan söylemek gerekirse Pumpernickel için Almanlar ‘’siyah altın’’ tabirini kullanmaktadır ve Almanya’da bu ekmek gerçekten altın kadar değerlidir.

Bu lezzeti fırınlarına taşımak isteyen fırıncılar için Pakmaya Alman Çavdar Ekmeği Karışımı” oldukça iyi bir seçenek olarak kullanıma sunuluyor.

Küçük Alman Ekmeği: Brötchen

Almanlar ekmeklerinde birçok farklı iç malzeme denemiş ve yüzyıllardır üretilen ekmekler arasındaki iç malzemeli ekmek olarak Brötchen günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Yuvarlak ve tombul yapısı ile estetik bir görünüm oluşturan Brötchen ekmeği, doyuruculuğu ve enfes lezzeti ile oldukça kaliteli bir Alman ekmek çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

Günün her öğününde tercih edilen Brötchen ekmeği çayın yanında sade olarak da tüketilmektedir. Brötchen ekmek üretiminde en dikkat edilmesi gereken noktaysa pişirme süresidir. Ekmeğin üstünün kızarması ve içinin ise tam kıvamında pişmesi için odun ateşi tercih edilmektedir.

Üzeri için ise susam, çörek otu ve haşhaş kullanılan Brötchen, tadı kadar görüntüsüyle de müşterilerinizin gönlünde taht kuracak bir ekmektir.

Vollkornbrot Ekmeği

Almanların severek tükettiği sağlıklı ve besleyici ekmek türlerinden biri de Vollkornbrot ekmeğidir. Tam tahıllı bir ekmek olan Vollkornbrot ekmeğinde buğday ve çavdar farklı oranlarda kullanılarak hazırlanmaktadır. Almanlar özellikle sandviç yapımında Vollkornbrot ekmeğini tercih etmektedir.

Vollkornbrot ekmeğini diğer Alman ekmeklerinden ayıran en önemli özellik ise baharatlı hamurudur. Çeşitli baharatların eklendiği Vollkornbrot ekmeği gurme ekmek lezzeti arayan müşterileriniz için en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Laugengebäck Ekmeği

Almanların gün içinde, atıştırmalık olarak tercih ettiği Laugengebäck ekmeği, ülkemizde Alman simidi olarak bilinmektedir. Ufak çubuklar ve poğaça şeklinde hazırlanabilen Laugengebäck ekmeği somun şeklinde de üretilebilmektedir.

Laugengebäck ekmeğinin püf noktası ise; hamurun fırına verilmeden önce tuzlu suda bekletilmesidir. Ayrıca Laugengebäck ekmeği peynirli olarak da hazırlanabilmektedir.

Hiçbir şey katık etmeden, sade, atıştırmalık olarak farklı lezzetler arayan müşterileriniz için Laugengebäck Alman ekmeği oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Alman Ekmekleriyle Fırınlarınızın Farkını Ortaya Çıkarın

Alman ekmeklerinin en önemli lezzet sırları pişirme yöntemlerinde ve el maharetlerinde gizlidir. Birçok Alman ekmeği fırına verilmeden önce buharda bekletilmektedir. Bu sayede kendine özgü tatlımsı bir tat kazanan ekmekler aynı zamanda sindirimi kolay ve besleyici özellikler de kazanmaktadır.

Alman ekmekleri; dayanıklı iç yapısı, uzun süre raf ömrü ve yoğun aromalı lezzetleri ile hem fırınlarınızın gözdesi olacak hem de renkli, sağlıklı ve besleyici bir ekmek seçeneği olarak müşterilerinize sunacağınız bir lezzet olarak raflarda yerini alacaktır.

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN