GüncelDemo Talebi

Şefler İçin Ramazan'a Özel Pratik Sütlü Tatlılar

Ramazan yaklaşırken şefleri de şimdiden telaşı sardı. Müşterilerinin damak tadına hitap edecek, onları memnun edecek lezzetler hazırlama amacıyla tezgâh başına geçen şeflere yardımcı olmak için biz de harekete geçtik.

Şeflerin ihtiyaç duyabileceği her tür bilgiye ulaşabileceği Pakmaya Profesyoneller Dünyası olarak Türk mutfağının en güzel sütlü tatlılarını, en pratik yolla hazır hale getirme rehberi hazırladık. 

Siz de profesyonel mutfağınızda zamanı daha verimli kullanarak benzersiz sütlü tatlılar çıkarmak için rehber niteliğindeki listemizi inceleyebilirsiniz.

1. Bademli Keşkül TarifiOsmanlı’dan günümüze kadar gelen keşkül tatlısı, rivayete göre Kanuni Sultan Süleyman zamanında besleyici ve doyurucu özellikte olmasından dolayı halka dağıtılırdı. Tarihi ile olduğu kadar lezzetiyle de Ramazan sofralarını süsleyen keşkül tatlısı, yüzyıllar geçmesine rağmen hala en sevilen sütlü tatlılardan. 

Bademli Keşkül tarifini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler ise tarifin pratik bir şekilde kıvam almasını sağlayacak Pakmaya Bitkisel Krem Şanti (Şekersiz) ile süt, yumurta, toz şeker, dövülmüş damla sakızı, nişastadan sübye ve tabii ki badem. Bademli keşkül tarifinin detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Kadayıflı Muhallebili Cup Tarifi

Türk tatlılarında sıklıkla rastladığımız kadayıf malzemesi, bir diğer geleneksel sütlü tatlı tariflerinden muhallebiye son derece yakışmaktadır. Ramazan’da alternatif tatlar arayan müşterilerinizi geleneksel bir lezzetin modernize edilmiş sunumuyla etkilemek için siz de Kadayıflı Muhallebili Cup tarifine göz atabilirsiniz.

Oldukça pratik bir yapım sürecine sahip olan bu tarifin kilit noktası ise Pakmaya Bitkisel Krem Şanti (Şekerli). Bu ürünü kullanarak tarifin en önemli unsuru olan muhallebinin en ideal formu ve tadı almasını sağlayabilirsiniz.

3. Tavukgöğsü Tarifi

Osmanlı’da saray tatlısı olarak bilinen tavukgöğsü, günümüzde pastanelerin en çok talep gören sütlü tatlılarından biri olarak tanımlanabilir. Tavukgöğsü tatlısı, Türk mutfağındaki köklü geçmişinin yanı sıra enfes lezzetinden dolayı Ramazan aylarının da vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir.

Hazırlama aşamasında yalnızca Pakmaya Tavukgöğsü, süt, tereyağı ve bir miktar tarçına ihtiyaç duyacağınız bu tarifin listemizin en pratik tatlarından olduğu söylenebilir. Müşterilerinizin deyim yerindeyse abone olacağı tavukgöğsü tarifinin detayları için tıklayın.

4. Fırın Sütlaç Tarifi


15. yüzyıldan bu yana her zaman afiyetle tüketilen, Ramazan’da olmazsa olmaz tatlardan biri olan fırın sütlaç, bildiğiniz üzere ustalık ve sabır gerektiren bir tariftir. Ancak profesyonellere özel geliştirilen Pakmaya Sütlaç sayesinde pratik bir şekilde ve her zaman tam kıvamında sonuçlar alınabilmektedir. Ramazan’da müşteri memnuniyetini önemli ölçüde artıracak fırın sütlaç tarifinin detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN