GüncelDemo Talebi

Şefler İçin Tüm İncelikleriyle San Sebastian Cheesecake Yapımı

Son yılların en çok talep gören tatlı ürünlerinden San Sebastian Cheesecake, birkaç noktada diğer tüm cheesecake tariflerinden kolaylıkla ayrışıyor. Temel cheesecake tekniklerinden daha farklı metotlarla yapılan bu tatlıyı ön plana çıkaran başlıca özelliklerini ise yanıksı bir tat, yumuşak ve hafif akışkan bir yapı şeklinde özetlemek mümkün.

Pasta şefleri ve tatlı ustaları için müşterilerin yeni eğilimlerine karşılık vermek ve beklentileri karşılamak ise mutfakta sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıyor. Dolayısıyla dünyanın birçok noktasında büyük ilgi gören, ülkemizde de çok sevilen San Sebastian Cheesecake’in menünüzde mutlaka bulunması gereken tatlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 

Peki San Sebastian Cheesecake nedir? Hangi mutfak kültürünün ürünü ve nasıl yapılıyor? Zihninizdeki tüm soruların yanıtı, pasta ve fırın ustalarının buluşma noktası Pakmaya Profesyoneller Dünyası’nda!

San Sebastian Cheesecake’in Kökeni

İspanya’nın San Sebastian şehrindeki La Vina adlı bir restorandan çıkan ve kısa bir süre içinde dünyayı kasıp kavuran bu lezzet, klasik cheesecake tariflerinden farklı olarak tabanı olmadan yapılıyor. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi yanıksı bir tada sahip olduğu için “yanık cheesecake” olarak da anılan San Sebastian Cheesecake’in yapımı da benzer tatlara göre daha pratik. 

San Sebastian Cheesecake Yapımı
 

Standart cheesecake tariflerine göre daha yüksek derecelerde fırınlandığı için üzerinde koyu ve parlak renkli bir üst yüzeye sahip olan San Sebastian Cheesecake, aynı nedenden dolayı çok daha kısa sürede pişiyor. 

Bir tadanın bir daha vazgeçemediği bu lezzeti sade olarak tüketmeyi seveni oldukça fazla. Ama siz menünüzde çikolata soslu, karamel soslu veya meyveli seçenekleri ile de müşterilerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Şimdi dilerseniz önce San Sebastian Cheesecake tarifi nasıl yapılıyor, onu inceleyelim.

Malzemeler

●    800 g labne peynir
●    210 g toz şeker
●    4 adet yumurtanın sarısı
●    8 adet yumurta
●    900 g Pakmaya Şekersiz Bitkisel Sıvı Krem Şanti
●    60 g un
●    5 g Pakmaya Şekerli Vanilin

Tarif Aşamaları

Her pasta şefi ve tatlı ustasının bilmesinde fayda olan San Sebastian Cheesecake yapımı için izlenmesi gereken adımları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

1. Öncelikle yumurta sarılarını, toz şekeri ve 8 yumurtayı bir kap içerisinde karıştırın.
2. Şekerli yumurta karışımı iyice özdeşleştikten sonra kalan malzemeleri de ilave edin. 
3. Krema formuna gelen cheesecake karışımını yağlı kağıtla kaplanmış pasta çemberinin içerisine dökün.
4. Tatlıyı fırına verip 220 derecede 20-25 dakika pişirin.
5. Piştikten sonra buzdolabında dinlendirmeden önce San Sebastian Cheesecake’i oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

Bu tarife ek olarak dilerseniz Kıbrıs Tatlısı yapım aşamalarını detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN