GüncelDemo Talebi

Tuzluların Vazgeçilmezi Çörek Otu ve Kullanılabileceği Lezzetler

Unlu mamuller için vazgeçilmez lezzetlerden olan çörek otu mutfaklarda kendine farklı yerler buluyor. Hamur işlerine hem görsellik katan hem de sağlık değerlerini oldukça yukarıya taşıyan bu gıda için halk arasında ‘’ölümden başka her derde deva’’ bile denildiği biliniyor.

Tatlılardan tuzlulara kadar her çeşit unlu mamulde kullanılan ve kullanıldığı her lezzete de oldukça yakışan çörek otu; unlu mamullerin üzerinde süsleme amacıyla kullanıldığı gibi bazı hamur işlerinin içinde de kullanılıyor. Peki, çörek otunu hamur işlerinde neden bu kadar fazla kullanıyoruz?

İlk olarak görselliğinden bahsedebiliriz. Keklerin, pastaların, poğaçaların ve kurabiyelerin üzerine serpiştirilen küçük ve siyah taneler hamur işlerine dekoratif özellikler katarak görselliği zenginleştiriyor.

Fırıncıların Yeni Gözdesi: Çörek Otlu Unlu Mamulleri

İştah açıcı görüntüler oluşturan çörek otu, diğer süsleme malzemeleriyle harika bir uyum oluşturan bir lezzet. Şık görünümü nedeniyle oldukça sık kullanılan çörek otu, aynı zamanda lezzetiyle de doğru bir dekorasyon gıdası.

Çörek otunun hamur işlerinde bu kadar fazla kullanılmasının en önemli nedeni ise sağlık yönünden birçok fayda sağlamasıdır. Antioksidan etkisi yaratan, kanı temizleyen, bağırsakları düzenleyen ve zayıflamak isteyenlere yardımcı olan çörek otu bilinçli tüketicilerin hamur işlerinde aradığı bir detay. Şimdi gelin sizlerin de fırınlarında yer verebileceği birbirinden farklı çörek otlu lezzete göz atalım.

Çörek Otu ile Çıtır Çubuklar

Çubuk lezzeti pek çok fırının vazgeçilmezi lezzeti arasında yer alıyor. Özellikle sade ve susamlı çeşitleriyle görmeye alışkın olduğumuz bu lezzetin bir diğer eşlikçisi ise çörek otu.

Hem estetik görünümü hem de sağlık deposu olması nedeniyle tüketiciler tarafından çok sık tercih edilen çörek otlu çubuklar, fırınında fark yaratmak isteyen fırıncılar için oldukça doğru bir seçenek olacaktır.

Çörek Otlu Poğaça

Sabahların ve çay saatlerinin vazgeçilmez lezzeti poğaçaların, birbirinden farklı birçok çeşidi bulunuyor. Patatesli, peynirli, kaşarlı, ıspanaklı veya kıymalı poğaça gibi saymakla bitmeyecek kadar çok çeşitteki poğaçalar çörek otu ile hem tat olarak hem de görüntü olarak bambaşka bir kıvama kavuşuyor.

Poğaçaların üzerlerinde ve ya direkt olarak içinde kullanılabilen çörek otu hazmı kolaylaştırıyor. Son zamanlarda sağlıklı gıdalara daha fazla ilgi gösteren tüketicinin çörek otlu poğaçaya karşı koyamayacağına eminiz.

Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye

Çubuk ve poğaçanın yanı sıra kurabiyeler de çörek otu için oldukça iyi bir eşlikçi olarak karşımıza çıkıyor. Ağızda dağılan ve enfes bir lezzet oluşturan tuzlu kurabiyenin üzerine serpiştirilebilecek olan çörek otu, aynı zamanda farklı kurabiye tariflerinin içerisinde de kullanılabiliyor.

Çörek Otlu Ekmek

Ekmekleri çok seviyor ve kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her öğünde ekmek tüketiyoruz. Bu yüzden de farklı ve özgün tatlardaki ekmekler tüketiciler tarafından oldukça beğeniliyor.

Çavdar ekmeği, kepek ekmeği, beyaz ekmek ve diğer ekmek türlerinde çörek otu kullanılarak ekmeğe farklı bir tat kazandırmak da mümkün.

Ekmeklerin içerisinde hem süsleme amaçlı hem de hamur harcına karıştırılarak kullanılan çörek otu fırın raflarında farklı ve hoş görünümlü ekmeklere yer açmak isteyen fırıncılar için oldukça iyi bir seçenek.

Sizler de fırınlarınızda çörek otu mucizesine yer açarak müşterilerinize farklı ve lezzetli unlu mamuller sunabilirsiniz.

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN