GüncelDemo Talebi

Fırın Ustalarına Özel Tüm İncelikleriyle Kandil Simidi Yapımı

Fırınların gözde ürünleri arasındaki yerini korumayı başaran simidin pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Bunlardan biri de kandil simidi. Müşterilerini zengin lezzetlerle buluşturmak isteyen fırın ustalarının ise diğer tariflerde olduğu gibi kandil simidi yapımı ile ilgili gereken birikime sahip olmaları onları bir adım öne taşıyor. 

Biz de fırın ve pasta ustalarının buluşma noktası Pakmaya Profesyoneller Dünyası olarak siz değerli fırın ustalarımız için, kokusuyla da lezzetiyle de müşterilerinizin beğenisini kazanacak kandil simidi yapımı ile ilgili önemli noktaları içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. 

İncelikleriyle Kandil Simidi Nasıl Yapılır? 

Kandil simitleri, yalnızca kandil günlerinde değil diğer zamanlarda da popülerliğini koruyan simit çeşitleri arasında yer alıyor. 

Raflarınızı iştah kabartan kandil simitleri ile donatmak istiyorsanız kandil simidi yapımı ile ilgili temel noktalara hakim olmanız gerekiyor. 

İşte lezzetiyle nam salmış, Osmanlı’dan günümüze ulaşan kıyır kıyır kandil simidi yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler: 

Kandil Simidi Malzemeleri 

    • 25 g tuz 
    • 1 kg un 
    • 50 g toz şeker
    • 20 g Pakmaya Yaş Hamur Mayası
    • 20 g mahlep 
    • 400 g margarin 
    • 200 g tereyağı
    • 3 adet yumurta 
    • 100 g su 

Üzeri İçin: 

    • 100 g un
    • 1 adet yumurta 
    • 2 lt su 
    • Bir miktar Pakmaya eka-dekor Susam 

7 Adımda Kandil Simidi Yapımı 

Kandil simidi tarifi için ihtiyacınız olan malzemeleri bir araya getirdikten sonra sıra geldi müşterilerinizin beğenisini kazanacak kandil simitleri hazırlayabilmek için uygulamanız gereken adımlara. Kandil simidi için aşağıda yer alan aşamaları eksiksiz biçimde takip ederek leziz kandil simitleri hazırlayabilirsiniz. 

    1. Adım: İlk adımda malzemelerin tümünü hamur yoğurma kazanına alın ve hamur kıvamına gelene kadar yoğurmaya devam edin. 
    2. Adım: Ardından hamuru tezgahın üzerinde mayalanması için 10 dakika boyunca dinlendirin.
    3. Adım: Bir sonraki adımda ise hamuru eş parçalara bölerek 30’ar gramlık beze parçaları oluşturun. Sonrasında, oluşturmuş olduğunuz hamur parçalarını avcunuzun içerisinde fitil formunda yuvarlayarak uçlarını birleştirin ve simit haline getirin.
    4. Adım: Kandil simidinin üzerine sürmek üzere suyu, unu ve yumurtayı geniş bir kabın içerisine ilave ederek iyice çırpın. 
    5. Adım: Simit şeklindeki hamurlarınızı önce bir süzgeç yardımıyla bir önceki aşamada hazırladığınız karışıma batırıp çıkarın sonra da Pakmaya eka-dekor Susam’a bulayın.
    6. Adım: Kandil simitlerinin tümü için aynı işlemi tekrar ettikten sonra bir fırın tepsisine aralarında boşluk kalacak şekilde dizin. 
    7. Adım: Önceden 170 dereceye ayarlamış olduğunuz fırında 15 ila 20 dakika boyunca pişirin.

Kandil Simidi Yapımının Püf Noktaları 

Kandil simidi yapımı sırasında istediğiniz kıvamı elde edebilmek ve hazırladığınız kandil simitlerinin hem görünümünün hem de lezzetinin mükemmel olmasını sağlayabilmek adına bazı püf noktalardan söz etmemiz gerekiyor. 

Bildiğiniz gibi kandil simidinin lezzeti kadar görünümü de müşterilerinizin beğenisini toplaması açısından önemli bir kriter. Bu yüzden de üzerindeki susamların dağılmaması için hamurları bezelere ayırdıktan sonra içerisinde su, un ve yumurta bulunan karışımın içerisine bulamanız gerekiyor.

Bunun yanı sıra kullanmış olduğunuz margarin ve tereyağının oda sıcaklığında olmasına dikkat etmelisiniz. 

Son olarak fırın müşterilerinin bir başka gözdesi olan simit ile fırın raflarınızı zenginleştirmek isterseniz Müşterilerinizde Hayranlık Uyandıracak Çıtır Çıtır Simit Nasıl Yapılır başlıklı içeriğimize göz atarak simit nasıl yapılır sorunuza yanıt bulabilirsiniz. 

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN