GüncelDemo Talebi

Şefler İçin Şeker Hamuru ile Yılbaşı Pastası Yapmanın İncelikleri

Yeni yıl yaklaşırken pek çok pastane vitrini, yılbaşı konseptine uygun olarak renk renk şeker hamurları ile hazırlanmış enfes görünen pastalarla süsleniyor. Şeker hamuru ile pasta yapımının ise günümüzün pastacılık sanatının en önemli parçalarından biri olduğunu söylemek mümkün. Hem görünümüyle hem de lezzetiyle herkesin beğenisini kazanacak başarılı yeni yıl pastaları hazırlamak ise elbette ki emek, zaman ve ustalık gerektiriyor. 

Buradan yola çıkarak biz de Pasta şeflerinin buluşma noktası Pakmaya Profesyoneller Dünyası olarak hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, pastacılık sanatını daha da ileri taşıyarak mükemmel lezzetlere imza atmak isteyen pasta şeflerimiz için şeker hamuru ile yılbaşı pastası hazırlamanın inceliklerini paylaşacağız. 

1. Pasta Kekiniz Sağlam Olsun

Görselliğin ön planda olduğu yılbaşı pastalarının eşsiz görünümünü uzun süre korumasını sağlayan şey şüphesiz ki pasta kekinin sağlamlığı. Bu nedenle şeker hamurunun taşıyıcısı olacak pasta keklerinin ideal yumuşaklıkta olması büyük önem taşıyor. Bunun için dolgun ve lezzetli pasta kekleri hazırlamanıza yardımcı olacak Pakmaya Kek Karışımlarını tercih edebilirsiniz. 

2. Pasta Kekini Bir Gün Önceden Pişirin

Hazırladığınız yılbaşı pastalarının pasta kekini şeker hamuru ile kaplamadan 1 ya da 2 gün öncesinde hazırlayarak dinlenmesi için bir süre buzdolabında bekletin. Bu sayede şeker hamuru ile yapacağımız pasta daha güzel bir görünüme sahip olur. 

3. Uygulamadan Önce Şeker Hamurunu İyice Yoğurun

Sert bir formu olması nedeniyle daha kolay şekil verebilmek için pastanın üzerine uygulamadan ve figür oluşturma aşamasına geçmeden önce şeker hamurunu bir süre yoğurarak uygulamaya hazır hale getirmeniz önem taşıyor. Bu sayede şeker hamuru yumuşayarak çok daha kolay şekil alacaktır.

4. Şeker Hamurunu Açarken Yardımcı Ürünlerden Faydalanın

 
Şeker hamurunu daha kolay esnetmek ve tezgaha yapışmasını önlemek amacıyla açmadan önce tezgahın üzerine bir miktar Pakmaya Mısır Nişastası veya Pakmaya Buğday Nişastası serpebilirsiniz. Şeker hamurunu nazik bir şekilde açtıktan sonra yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla hamurun üzerinde nişasta parçacıklarını temizleyebilirsiniz.

5. Şeker Hamurlarının Hava ile Temasını Önleyin

Şeker hamurları hava ile temas ettiklerinde kısa sürede sertleşebilir. Özellikle yılbaşı pastasının üzerinde yer alacak figürleri oluşturma aşamasında paketten yalnızca ihtiyacınız kadar şeker hamuru almanızıve kalanını hava almayacak şekilde saklamanızı öneririz.  

6. Şeker Hamurunda Oluşan Kabarcıkları Yok Edin 

Uygulama sırasında şeker hamurunun üzerinde kabarcıklar meydana gelebilir. Daha pürüzsüz ve mükemmel görünen bir yılbaşı pastası için şeker hamurunda oluşan bu kabarcıkları bir kürdan yardımıyla patlatabilirsiniz. 

7. Yılbaşı Figürlerini Fırça ile Sabitleyin 

 
Yılbaşı pastasında yer alan figürleri hazırlarken farklı renklerde şeker hamurlarını bir bütün olarak kullanacağınız için bunları birbirine sabitlerken biraz nemlendirebilirsiniz. Fakat bu işlem sırasında şeker hamurunu su ile direkt olarak temas ettirmek yerine ince uçlu bir fırça kullanarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Tüm bu önemli ayrıntıları dikkate alarak Pakmaya’nın profesyonel pasta şeflerine özel olarak geliştirdiği rengarenk şeker hamurları ile hazırladığınız yılbaşı pastaları pastane vitrinlerini süslerken herkesin aklını başından alacak. 


Tüm bu önemli ayrıntıları dikkate alarak Pakmaya’nın profesyonel pasta şeflerine özel geliştirdiği rengarenk şeker hamurları ile hazırladığınız yılbaşı pastaları pastane vitrinlerini süslerken herkesin aklını başından alacak. Pakmaya Şeker Hamurundan Yılbaşı Karaorman Pastası tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Keşfet

Ücretsiz Danışma Hattı+90 212 267 07 25

E-BÜLTENE KAYIT OLUN