× ANA SAYFA PDA GÜNCEL
KURUMSAL
HAKKIMIZDA DEMO TALEBİ MEDYA İLETİŞİM

Mükemmel Şekilde Kabarmış Bir Pandispanya Keki Nasıl Yapılır?

3811 OKUNMA | 3 Yıl Önce
Mükemmel Şekilde Kabarmış Bir Pandispanya Keki Nasıl Yapılır?

Klasik pasta tariflerinin omurgası olarak da niteleyebileceğimiz pandispanya keki ideal kabarıklığa ulaşmadığı zaman, bu durum pasta şefleri için büyük bir sorun haline gelmektedir. Çünkü pandispanya, diğer bir deyişle pasta keki; pastanın lezzetinden görüntüsüne kadar pastayı pasta yapan tüm faktörleri etkileyen önemli bir malzemedir.

Peki mükemmel kabarıklıkta ve lezzette pandispanya keki yapabilmenin sırrı nedir? Pasta ve fırın ustalarının buluşma noktası Pakmaya Profesyoneller Dünyası olarak, pasta şefleri için kritik bir konu olan pandispanya yapımına dair en doğru ipuçlarını ve pandispanya tarifini sizler için bir araya getirdik. İşte vitrinleri süsleyecek şahane yaş pastaların temelini oluşturan mükemmel pandispanyalar için bilmeniz gerekenler...

Pandispanya Keki Nasıl Yapılır?

Pandispanya keki 
Pasta yapımında kullanılacak pandispanya kekinin yumuşacık, sünger gibi bir dokuya sahip olması gerekiyor. Fakat bu dokuyu yakalayabilmek, birden fazla değişkene bağlı. Örneğin kullanılan malzemelerin kalitesi ve tazeliği, ideal bir pandispanya keki için önemli birkaç konuyu oluşturuyor. 

Bu doğrultuda öncelikle pandispanya tarifi için gereken malzemelerin kalitesinden emin olmanızda fayda var. Ayrıca malzemelerin taze olup olmadığını da mutlaka kontrol etmeli, taze olmayan malzemeleri kullanmaktan kaçınmalısınız. 

Ek olarak, malzemeleri doğru ölçüde kullanmak da tam kıvamında bir pandispanya keki elde etmenize yardımcı olacaktır. Tüm bu noktaları dikkate aldıktan sonra dilerseniz pandispanya yapımı için harekete geçebiliriz. Ancak tarif öncesinde pandispanya keki için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri sıralamakta fayda var.

Pandispanyanın yanı sıra müşterilerinizin çok seveceği popüler hamur işi ürünlerini incelemek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Pandispanya Tarifi İçin Gereken Malzemeler

Pandispanya

Pandispanya için birçok reçete ile karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak içeriğimizi incelediğinize göre denediğiniz reçetelerin istediğiniz sonucu vermediğini öngörmek sanıyoruz ki yanlış olmayacaktır. 

Malzemeleri sıralamadan önce pasta yapımında her zaman en doğru sonuçları alabilmek için Pakmaya Kek Geliştirici kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü pasta şefleri için özel olarak geliştirilen kek geliştirici, doğru sonuca en pratik yoldan ulaşmanızı mümkün kılacaktır.

Peki pandispanya keki için gereken diğer malzemeler nelerdir? Aşağıda 10 kişilik bir pastanın pandispanya keki için ihtiyacınız olan tüm malzemeler sıralanmıştır:

●    30 yumurta
●    1000 g toz şeker
●    1500 g un
●    50 g Pakmaya Şekerli Vanilin
●    50 g Pakmaya Hamur Kabartma Tozu
●    100 g Pakmaya Kek Geliştirici
●    500 ml su

Mükemmel Kabarmış Pandispanya Yapımı

Pandispanya Tarifi

Malzeme listesinden de anlaşılacağı üzere lezzetiyle ayrı, görüntüsüyle ayrı, dokusuyla ayrı beğeni toplayacak pandispanyalar için öyle çok fazla şeye ihtiyaç yok. Yalnızca kaliteli ürünler ve birkaç temel malzeme ile vitrine konulduğu anda müşterilerinizin kalbini fethedecek pastalar yapabilmeniz mümkün.

Eğer malzemelerin hepsini elinizin altında olacak şekilde hazırladıysanız, şimdi pandispanya keki yapımına dair tarif detaylarını paylaşabiliriz. Bu anlamda öncelikle tarif ölçülerinin 10 adet 18 cm çember için verilmiş olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Pandispanya tarifini hayata geçirmek için tüm kuru ve sıvı malzemeleri 5 dakika boyunca mikserde hızlı devirde çırpın. Tüm malzemelerin iyice birbiri ile özdeşleştiğinden emin olduktan sonra pandispanya hamurunu 170 derecede 40 dakika pişirin. Pandispanya kekinin fırında pişmesinin ardından pandispanya kesme teli ile kesip dilediğiniz pastanın yapımına başlayabilirsiniz.

En çok beğeni toplayacak pasta modelleri hakkında fikir sahibi olmak için ise buraya tıklamanız yeterli olacaktır.
 

0 Yorum
Bir cevap yazın
*
** Ad Soyad ve E-posta adresi zorunludur. E-posta adresiniz gizli kalacaktır.

YORUM GÖNDER

Ücretsiz Danışma Hattı
+90 212 267 07 25
Eğitime Katıl